Wydarzenia

Re:akcja w depresji 2017

Data publikacji: 10 lutego 2017

Kolejny rok z rzędu w Trójmiescie odbędą się wydarzenia w ramach akcji "Re:akcja w depresji". Zapraszam do zapoznania się z całą ofertą na stronie akcji.

W tym roku w swoim imieniu mogę zaprosić na wyklad w Sopotece oraz krótki warsztat następnego dnia.

Depresja / Doświadczenie - wykład i dyskusja

Depresja to słowo, które współcześnie wyjątkowo się rozmyło. Używamy go do określania wielu bardzo różnych stanów i procesów w nas zachodzących. Zwodnicza natura klinicznych nazw sprawia, że nasze wielowymiarowe doświadczenie próbujemy sprowadzić do “choroby mózgu” i tak jak chorobę leczyć. Czasami zbytnio odchodzimy od swojego subiektywnego doświadczenia i jego znaczeń. Tymczasem jako cywilizacja Zachodu mierzymy się już z “epidemią depresji” i zapętlamy się w tej błędnej walce coraz bardziej. Potrzebujemy dziś szerszego i głębszego spojrzenia na doświadczenie depresyjne. Szerszego, bo uwzględniającego wszystkie czynniki: biologiczne, psychologiczne, społeczne, ekonomiczne, kulturowe itd. Głębszego czyli pozwalającego na wgląd w swoje subiektywne przeżycie, doświadczenie nie sprowadzone do nazw i podążenie za jego mądrością, nawet, gdy wydaje się to trudne.

Wstęp wolny.

Kiedy: 10.03.2017 godz. 18.30
Miejsce:
Sopoteka – galeria kultury multimedialnej (budynek dworca Sopot Centrum, II. p)
ul. Tadeusza Kościuszki 14
81-704 Sopot

Odkrywanie znaczeń doświadczenia depresyjnego - warsztat

Na tym krótkim warsztacie porozmawiamy o tym, jak na różne sposoby możemy spojrzeć na doświadczenie depresyjne i jakie historie się za nim kryją. To z nich postaramy się dowiedzieć o czym nas informują nasze symptomy oraz jakich zmian potrzebujemy w życiu, by nie utknąć w pułapkach depresyjnych. Punktem wyjścia do tych wstępnych refleksji i będzie wyjście poza model biomedyczny depresji i uwzględnienie wielowymiarowej perspektywy na indywidualne doświadczenia każdego z nas.

Miejsce: Wejherowska 15/23, Sopot
Data: 11.03.2017, 16.00-19.00
Na warsztat obowiązują zapisy: adam.chojnacki@arche.org.pl, 502 430 464

Wszystkie wydarzenia

Menu oferta i dodatkowe informacje

Gabinet Psychoterapii

al. Grunwaldzka 76/78, lok.219
Gdańsk, Wrzeszcz

Prawa autorskie © ARCHE Psychoterapia - www.arche.org.pl

Projekt i wykonanie: Web Designers